V48C2T50BL3
Vicor Corporation
Prodotto No:
V48C2T50BL3
Descrizione:
DC DC CONVERTER 2V 50W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 2V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.62" H (57.9mm x 36.8mm x 15.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 25A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series MICRO (50W)
Power (Watts) 50 W
Type Isolated Module
Package / Case Quarter Brick
Efficiency 77%