V660LC50A
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
V660LC50A
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
VARISTOR 1.08KV 4.5KA DISC 14MM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 972 V
Capacitance @ Frequency 200 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 1.08 kV
Varistor Voltage (Max) 1.188 kV
Series LC
Energy 140J
Package / Case Disc 14mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 660 V
Number of Circuits 1
Package Bag
Maximum DC Volts 850 V