V72A36C400BN3
Vicor Corporation
Prodotto No:
V72A36C400BN3
Descrizione:
DC DC CONVERTER 36V 400W
Guida per l'utente
Operating Temperature -20°C ~ 100°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 110V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 36V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 2.20" W x 0.62" H (116.8mm x 55.9mm x 15.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 11.11A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 43V
Series Maxi (400W)
Power (Watts) 400 W
Type Isolated Module
Package / Case Full Brick
Efficiency 88%