V72A5T300BG3
Vicor Corporation
Prodotto No:
V72A5T300BG3
Descrizione:
DC DC CONVERTER 5V 300W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 110V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 2.20" W x 0.62" H (116.8mm x 55.9mm x 15.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 60A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 43V
Series Maxi (300W)
Power (Watts) 300 W
Type Isolated Module
Package / Case Full Brick
Efficiency 85.5%