V72B5H150BS
Vicor Corporation
Prodotto No:
V72B5H150BS
Descrizione:
DC DC CONVERTER 5V 150W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 72V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 2.20" W x 0.50" H (57.9mm x 55.9mm x 12.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 30A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 43V
Series MINI (150W)
Power (Watts) 150 W
Type Isolated Module
Package / Case 9-DIP Module
Efficiency 85%