V72C8M100BL
Vicor Corporation
Prodotto No:
V72C8M100BL
Descrizione:
DC DC CONVERTER 8V 100W
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 110V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 8V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.62" H (57.9mm x 36.8mm x 15.7mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 12.5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 43V
Series MICRO (100W)
Power (Watts) 100 W
Type Isolated Module
Package / Case Quarter Brick
Efficiency 83.6%