V7805W-500
CUI Inc.
Prodotto No:
V7805W-500
Produttore:
CUI Inc.
Descrizione:
DC DC CONVERTER 5V 2.5W
In magazzino : 765
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 72V
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.45" L x 0.35" W x 0.69" H (11.5mm x 9.0mm x 17.5mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 500mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Control Features -
Series V78W-500
Power (Watts) 2.5 W
Type Linear Regulator Replacement
Package / Case 3-SIP Module
Efficiency 87%