VDRS-100-48
CUI Inc.
Prodotto No:
VDRS-100-48
Produttore:
CUI Inc.
Descrizione:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 48V 100W
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Input Type AC
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cULus, cURus, TUV
Voltage - Output 1 48V
Size / Dimension 3.90" L x 2.17" W x 3.54" H (99.0mm x 55.0mm x 90.0mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 2A
Number of Outputs 1
AC Voltage - Input 88 ~ 264 VAC
Series VDRS-100 (96W)
Power (Watts) 100W
Efficiency 87%