VDRS05C060BKE
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
VDRS05C060BKE
Descrizione:
VARISTOR 100V 400A DISC 7MM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Varistor Voltage (Min) 90 V
Capacitance @ Frequency 290 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 100 V
Varistor Voltage (Max) 110 V
Series VDRS
Energy 2.9J
Package / Case Disc 7mm
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Maximum AC Volts 60 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 85 V
Current - Surge 400 A