VDRS05C420BSE
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
VDRS05C420BSE
Descrizione:
VARISTOR 680V 400A DISC 7MM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 612 V
Capacitance @ Frequency 35 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 680 V
Varistor Voltage (Max) 748 V
Series VDRS
Energy 20J
Package / Case Disc 7mm
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Maximum AC Volts 420 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 560 V
Current - Surge 400 A