VE-210-EU-B1
Vicor Corporation
Prodotto No:
VE-210-EU-B1
Produttore:
Vicor Corporation
Descrizione:
DC DC CONVERTER 5V 200W
Guida per l'utente
Operating Temperature -10°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 32V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 2.40" W x 1.07" H (116.8mm x 61.0mm x 27.1mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 40A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 21V
Series VE-200™ (200W)
Power (Watts) 200 W
Type Isolated Module
Package / Case Full Brick
Efficiency 88%