VE-B52-IU-S
Vicor Corporation
Prodotto No:
VE-B52-IU-S
Produttore:
Vicor Corporation
Descrizione:
DC DC CONVERTER 15V 200W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 200V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 1.80" W x 0.52" H (116.8mm x 45.7mm x 13.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 13.33A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 100V
Series VE-200™ (200W)
Power (Watts) 200 W
Type Isolated Module
Package / Case Full Brick
Efficiency 90%