Casa / AC DC Converters / VF-D320-D524A-CFS
minImg
VF-D320-D524A-CFS
CUI Inc.
Prodotto No:
VF-D320-D524A-CFS
Produttore:
CUI Inc.
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 5V 24V 320W
Guida per l'utente
Product Status Obsolete
Efficiency 75%
Mfr CUI Inc.
Features Adjustable Output, PFC, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 132 VAC, 180 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 24V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB Scheme, EN, IEC, SIQ, TUV, UL
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.00" L x 4.00" W x 1.60" H (177.8mm x 101.6mm x 40.6mm)
Number of Outputs 2
Current - Output 2 8.33 A
Current - Output 1 30 A
Series VF-D320-D (300W)
Power (Watts) 320W