VGS-100C-48
CUI Inc.
Prodotto No:
VGS-100C-48
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 48V 110W
In magazzino : 28
Product Status Active
Efficiency 91%
Mfr CUI Inc.
Features Adjustable Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 373 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.08" L x 3.82" W x 1.18" H (129.0mm x 97.0mm x 30.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 2.3 A
Series VGS-100C
Power (Watts) 110W