VGS-200C-5
CUI Inc.
Prodotto No:
VGS-200C-5
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 5V 150W
In magazzino : 23
Product Status Active
Efficiency 87%
Mfr CUI Inc.
Features Adjustable Output, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC, 240 ~ 373 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.05" L x 3.90" W x 1.18" H (179.0mm x 99.0mm x 30.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 30 A
Series VGS-200C (200W)
Power (Watts) 150W