VJ0505D9R1BXPAJ
Vishay Vitramon
Prodotto No:
VJ0505D9R1BXPAJ
Descrizione:
CAP CER 9.1PF 250V C0G/NP0 0505
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Ratings -
Series VJ QUAD HIFREQ
Package / Case 0505 (1313 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 9.1 pF