VJ0603D0R8VXPAJ
Vishay Vitramon
Prodotto No:
VJ0603D0R8VXPAJ
Descrizione:
CAP CER 0.8PF 250V C0G/NP0 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.05pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings -
Series VJ HIFREQ
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.8 pF