Casa / Ceramic Capacitors / VJ0805A470GLBAJ32
minImg
VJ0805A470GLBAJ32
Vishay Vitramon
Prodotto No:
VJ0805A470GLBAJ32
Descrizione:
CAP CER 47 PF 100V NP0(C0G) 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series VJ Pb-Bearing
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 47 pF