Casa / Ceramic Capacitors / VJ0805V223MXBCW1BC
minImg
VJ0805V223MXBCW1BC
Vishay Vitramon
Prodotto No:
VJ0805V223MXBCW1BC
Descrizione:
CAP CER 0.022UF 100V Y5V 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series VJ W1BC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.022 µF