VJ1111D0R3VXRAJ
Vishay Vitramon
Prodotto No:
VJ1111D0R3VXRAJ
Produttore:
Vishay Vitramon
Descrizione:
CAP CER 0.3PF 1.5KV C0G/NP0 1111
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.05pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series VJ QUAD HIFREQ
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.3 pF