VJ1111D102JXDMT
Vishay Vitramon
Prodotto No:
VJ1111D102JXDMT
Descrizione:
CAP CER 1000PF 300V C0G/NP0 1111
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 300V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Ratings -
Series VJ QUAD HIFREQ
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 1000 pF