VKP472MCQDJ0KR
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
VKP472MCQDJ0KR
Descrizione:
CAP CER 4700PF 760VAC Y5U RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) 0.787" (20.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 760VAC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.669" Dia (17.00mm)
Temperature Coefficient Y5U (E)
Product Status Active
Ratings X1, Y1
Series VKP
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 4700 pF