Casa / Fixed Inductors / VLF252012MT-1R0N-CA
minImg
VLF252012MT-1R0N-CA
TDK Corporation
Prodotto No:
VLF252012MT-1R0N-CA
Descrizione:
FIXED IND 1UH 2.47A 52 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.44A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 2.47 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 52mOhm Max
Inductance 1 µH