Casa / Fixed Inductors / VLF4012ST-100MR65
minImg
VLF4012ST-100MR65
TDK Corporation
Prodotto No:
VLF4012ST-100MR65
Descrizione:
FIXED IND 10UH 650MA 490MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 900mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 650 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.150" L x 0.142" W (3.80mm x 3.60mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 490mOhm Max
Inductance 10 µH