Casa / Fixed Inductors / VLS201610CX-1R0M
minImg
VLS201610CX-1R0M
TDK Corporation
Prodotto No:
VLS201610CX-1R0M
Produttore:
TDK Corporation
Descrizione:
FIXED IND 1UH 2.14A 79 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.76A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.14 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
DC Resistance (DCR) 79mOhm Max
Inductance 1 µH