Casa / Fixed Inductors / VLS252012CX-1R5M
minImg
VLS252012CX-1R5M
TDK Corporation
Prodotto No:
VLS252012CX-1R5M
Descrizione:
FIXED IND 1.5UH 2.3A 74 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 2.19A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 2520
Ratings -
DC Resistance (DCR) 74mOhm Max
Inductance 1.5 µH