Casa / Fixed Inductors / VLS252012CX-6R8M
minImg
VLS252012CX-6R8M
TDK Corporation
Prodotto No:
VLS252012CX-6R8M
Descrizione:
FIXED IND 6.8UH 1.02A 330MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.02 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 2520
Ratings -
DC Resistance (DCR) 330mOhm Max
Inductance 6.8 µH