VMS-275-15
CUI Inc.
Prodotto No:
VMS-275-15
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 15V 160W
Guida per l'utente
Product Status Obsolete
Efficiency 88%
Mfr CUI Inc.
Features Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input
Voltage - Input 80 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4.2 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB Scheme, EN, FCC, IEC, TUV, UL
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 0.75" H (127.0mm x 76.2mm x 19.1mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 10.67 A
Series VMS-275 (275W)
Power (Watts) 160W (275W Forced Air)