VPM240-36400
Triad Magnetics
Prodotto No:
VPM240-36400
Produttore:
Triad Magnetics
Descrizione:
PWR XFMR TORO 8750VA CHAS MT
Guida per l'utente
Center Tap No
Termination Style Wire Leads
Height - Seated (Max) 140.00mm
Voltage - Primary 208V, 240V
Voltage - Isolation 4000Vrms
Secondary Winding(s) Dual
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 335.00mm Dia
Product Status Active
Current - Output (Max) Parallel 72.8A, Series 36.4A
Weight 164 lbs (74.4 kg)
Primary Winding(s) Dual, Multiple Taps
Series Toroidal Medical, VPM
Type Toroidal
Power - Max 8750VA
Mfr Triad Magnetics
Package Bulk
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 120V, Series 240V