VPP10-1000-B
Triad Magnetics
Prodotto No:
VPP10-1000-B
Produttore:
Triad Magnetics
Descrizione:
PWR XFMR LAMINATED 10VA TH
Guida per l'utente
Center Tap No
Termination Style PC Pin
Height - Seated (Max) 34.93mm
Voltage - Primary 115V, 230V
Voltage - Isolation 4000Vrms
Secondary Winding(s) Dual
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 47.63mm L x 39.67mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) Parallel 2A, Series 1A
Weight 0.53 lb (240.4 g)
Primary Winding(s) Dual
Series PC Mount: World Series™
Type Laminated Core
Power - Max 10VA
Mfr Triad Magnetics
Package Bulk
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 5V, Series 10V