VPR422U010N1L
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
VPR422U010N1L
Descrizione:
CAP ALUM 4200UF 10V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.626" (41.30mm)
Tolerance -10%, +75%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.402" (10.20mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.000" Dia (25.40mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 32mOhm @ 10kHz
Ratings -
Series VPR
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.702 A @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 4200 µF