VPS10-8000-B
Triad Magnetics
Prodotto No:
VPS10-8000-B
Produttore:
Triad Magnetics
Descrizione:
PWR XFMR LAMINATED 80VA CHAS MT
Guida per l'utente
Center Tap No
Termination Style Solder, Quick Connect
Height - Seated (Max) 76.20mm
Voltage - Primary 115V, 230V
Voltage - Isolation 4000Vrms
Secondary Winding(s) Dual
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 63.50mm L x 58.67mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) Parallel 16A, Series 8A
Weight 2.8 lbs (1.3 kg)
Primary Winding(s) Dual
Series Chassis Mount: World Series™
Type Laminated Core
Power - Max 80VA
Mfr Triad Magnetics
Package Bulk
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 5V, Series 10V