VPS230-190-B
Triad Magnetics
Prodotto No:
VPS230-190-B
Descrizione:
PWR XFMR LAMINATED 43VA CHAS MT
Termination Style Solder, Quick Connect
Height - Seated (Max) 68.33mm
Voltage - Primary 115V, 230V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 58.67mm L x 50.80mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) Parallel 380mA, Series 190mA
Weight 1.6 lbs (725.7 g)
Type Laminated Core
Power - Max 43VA
Mfr Triad Magnetics
Package Bulk
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 115V, Series 230V