VSCP-800-48
CUI Inc.
Prodotto No:
VSCP-800-48
Produttore:
CUI Inc.
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 48V 800W
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 65°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Minimum Load Required -
Approval Agency CB, CE, cURus, TUVgs
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 11.42" L x 4.72" W x 2.66" H (290.0mm x 120.0mm x 67.5mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 16 A
Series VSCP-800 (800W)
Power (Watts) 800W
Type Enclosed
Efficiency 89%
Mfr CUI Inc.
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 260 VAC