VTD48EF480T006A00
Vicor Corporation
Prodotto No:
VTD48EF480T006A00
Produttore:
Vicor Corporation
Descrizione:
VTM CRRNT MULTI 48V 6A EVAL
Guida per l'utente
Main Purpose DC/DC, Step Down
Current - Output 6.3A
Product Status Active
Power - Output 300 W
Series VI Chip® VTM®
Regulator Topology Buck
Frequency - Switching 1.67MHz
Supplied Contents Board(s)
Voltage - Output 48V
Board Type Fully Populated
Outputs and Type 1, Isolated
Mfr Vicor Corporation
Utilized IC / Part VTM48Ex480y006A00
Package Tray
Voltage - Input 26V ~ 55V