W1A2ZC102KAT4A
KYOCERA AVX
Prodotto No:
W1A2ZC102KAT4A
Produttore:
KYOCERA AVX
Pacchetto:
0405 (1012 Metric)
Descrizione:
CAP ARRAY 1000PF 10V X7R 0504
Guida per l'utente
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10 V
Number of Capacitors 2
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Supplier Device Package 0405 (1012 Metric)
Ratings -
Series IPC
Package / Case 0504 (1410 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1000pF