W2A25C152KAT4A
KYOCERA AVX
Prodotto No:
W2A25C152KAT4A
Produttore:
KYOCERA AVX
Pacchetto:
0508 (1220 Metric)
Descrizione:
CAP ARRAY 1500PF 50V X7R 0508
Guida per l'utente
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50 V
Number of Capacitors 2
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.051" L x 0.083" W (1.30mm x 2.10mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Supplier Device Package 0508 (1220 Metric)
Ratings -
Series IPC
Package / Case 0508 (1220 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1500pF