W2L16C104MAT1S
KYOCERA AVX
Prodotto No:
W2L16C104MAT1S
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP CER 0.1UF 6.3V X7R 0508
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.050" L x 0.080" W (1.27mm x 2.03mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series IDC, W
Package / Case 0508 (1220 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.1 µF