W78L052A24FL
Nuvoton Technology Corporation
Prodotto No:
W78L052A24FL
Descrizione:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44QFP
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor 8051
Speed 24MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 256 x 8
Product Status Obsolete
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series W78
Package / Case 44-BQFP
Core Size 8-Bit
Mfr Nuvoton Technology Corporation
Connectivity EBI/EMI, UART/USART
Program Memory Size 8KB (8K x 8)
Data Converters -
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.4V ~ 5.5V