W78L516A24PL
Nuvoton Technology Corporation
Prodotto No:
W78L516A24PL
Descrizione:
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44PLCC
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor 80C52
Speed 24MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 1.25K x 8
Product Status Obsolete
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series W78
Package / Case 44-LCC (J-Lead)
Core Size 8-Bit
Mfr Nuvoton Technology Corporation
Connectivity EBI/EMI, Serial Port
Program Memory Size 64KB (64K x 8)
Data Converters -
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.7V ~ 5.5V