Casa / Fixed Inductors / WL1608FS15NMTFM01
minImg
WL1608FS15NMTFM01
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Prodotto No:
WL1608FS15NMTFM01
Pacchetto:
0603
Descrizione:
FIXED IND 15NH 2.2A 25 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.067" L x 0.037" W (1.70mm x 0.95mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 25mOhm Max
Inductance 15 nH
Series WL-FS
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 2GHz