Casa / Fixed Inductors / WPN252012H6R8MT
minImg
WPN252012H6R8MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Prodotto No:
WPN252012H6R8MT
Pacchetto:
1008
Descrizione:
FIXED IND 6.8UH 950MA 366MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.15A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 950 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008
Ratings -
DC Resistance (DCR) 366mOhm Max
Inductance 6.8 µH
Series WPN
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 16MHz