WW10FB3R00
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
WW10FB3R00
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 3 OHM 1% 10W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 3 Ohms
Series WW
Power (Watts) 10W