WW10JT5K00
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
WW10JT5K00
Descrizione:
RES 5K OHM 5% 10W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 5 kOhms
Series WW
Power (Watts) 10W