WW1FT2K05
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
WW1FT2K05
Descrizione:
RES 2.05K OHM 1% 1W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.110" Dia x 0.375" L (2.79mm x 9.53mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.05 kOhms
Series WW
Power (Watts) 1W