X9410WP24-2.7
Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
X9410WP24-2.7
Pacchetto:
24-PDIP
Descrizione:
IC DGTL POT 10KOHM 64TAP 24DIP
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Configuration Potentiometer
Temperature Coefficient (Typ) ±300ppm/°C
Tolerance ±20%
Number of Taps 64
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 24-PDIP
Series XDCP™
Package / Case 24-DIP (0.600", 15.24mm)
Voltage - Supply ±2.7V ~ 5.5V