XB4BK125G5
Schneider Electric
Prodotto No:
XB4BK125G5
Produttore:
Schneider Electric
Descrizione:
AMBER ILL 2 POS SEL SW 120 VAC L
Guida per l'utente
Illumination Type, Color LED, Orange
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Number of Positions 2
Ingress Protection IP66/IP67/IP69/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Termination Style Screw Terminal
Panel Cutout Dimensions Circular - 22.00mm Dia
Current Rating (Amps) 6A (AC), 550mA (DC)
Approval Agency CSA, UL
Depth Behind Flange -
Circuit DPST-NO/NC
Mounting Type Panel Mount
Mechanical Life 1,000,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 110 ~ 120 VAC
Series Harmony XB4
Voltage Rating - DC 125 V
Type Standard
Switch Function On-Off, Off-On
Voltage Rating - AC 120 V