XC6201P422PR-G
Torex Semiconductor Ltd
Prodotto No:
XC6201P422PR-G
Pacchetto:
SOT-89
Descrizione:
IC REG LINEAR 4.2V 250MA SOT89
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
PSRR -
Voltage - Input (Max) 10V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 250mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-89
Control Features -
Series -
Package / Case TO-243AA
Protection Features Over Current
Mfr Torex Semiconductor Ltd
Voltage - Output (Min/Fixed) 4.2V
Voltage Dropout (Max) 0.4V @ 200mA