XC6702DC81PR-G
Torex Semiconductor Ltd
Prodotto No:
XC6702DC81PR-G
Pacchetto:
SOT-89-5
Descrizione:
IC REG LIN 12.8V 300MA SOT89-5
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 90 µA
PSRR 65dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 36V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 300mA
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-89-5
Control Features Enable
Series -
Package / Case SOT-89-5/6
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Torex Semiconductor Ltd
Voltage - Output (Min/Fixed) 12.8V
Voltage Dropout (Max) 0.81V @ 100mA