Casa / Microprocessors / XPC850DEVR66BUR2
minImg
XPC850DEVR66BUR2
NXP USA Inc.
Prodotto No:
XPC850DEVR66BUR2
Produttore:
NXP USA Inc.
Pacchetto:
256-PBGA (23x23)
Descrizione:
IC MPU MPC8XX 66MHZ 256BGA
Guida per l'utente
Display & Interface Controllers -
Core Processor MPC8xx
Speed 66MHz
Operating Temperature 0°C ~ 95°C (TA)
Security Features -
USB USB 1.x (1)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 256-PBGA (23x23)
Series MPC8xx
Package / Case 256-BBGA
Additional Interfaces HDLC/SDLC, I²C, IrDA, PCMCIA-ATA, TDM, UART/USART
Ethernet 10Mbps (1)
Number of Cores/Bus Width 1 Core, 32-Bit
Mfr NXP USA Inc.
RAM Controllers DRAM
Voltage - I/O 3.3V